Boříme 5 nesmyslných mýtů o refinancování hypotéky

2. 9. 2019 / Refinanso

Vyvrátit nejškodlivější mýty o refinancování je hračka. Najděte si tři minuty na čtení, a jestli máte hypotéku, přesvědčíme Vás, že nejspíš i vy můžete v podstatě bez námahy ušetřit i statisíce. Refinancování s dobře vybraným partnerem je totiž jistota úspory.

MÝTUS 1: Refinancovat je stejně náročné jako nová hypotéka

PRAVDA: Tohle už dávno neplatí. Ano, před lety jste si museli všechno vyběhat, ale dneska Vám převod hypotéky zabere maximálně desítky minut. Stačí doklad totožnosti, úvěrová smlouva od stávající banky a pár fotek pro posouzení vhodnosti zástavy. Třeba Refinanso zařídí všechno až k samotnému podpisu online. K tomu posouzení vhodnosti zástavy zdarma!

MÝTUS 2: Budu mít "škraloup" v registru dlužníků

Bojíte se, že čím víc žádostí o úvěr nebo hypotéku, tím horší hodnocení?

PRAVDA: Jistě, banky do registru nahlížejí a uvidí i předběžné a neuzavřené žádosti. Ale buďte si jistí, že je stejně zajímá jediné – jestli splácíte. Všem je jasné, že si spousta lidí podá několik žádostí o úvěr, protože si chtějí vybrat. Je to naopak známka toho, že máte rozum a nemá cenu na Vás zkoušet nějaké triky. Rozhodovat se mezi několika závaznými nabídkami je pro každého nejvýhodnější cesta k nejlepší nabídce.

MÝTUS 3: Získat závaznou nabídku mohu jen osobně

PRAVDA: Dřív se to opravdu bez návštěvy pobočky nebo schůzky s finančním poradcem neobešlo. Ale to už taky neplatí. Pomalost zatuhlých bank dávno válcují moderní online společnosti. Jednou z nich je zmíněné Refinanso, které Vám připraví závaznou nabídku do 5 minut a můžete přitom sedět doma u kafe. Do registru se podívá automaticky a vy nemusíte nikam.

MÝTUS 4: Musím zaplatit velké poplatky

PRAVDA: Nesmysl. Vzhledem k výši hypotéky jsou to opravdu drobné. Ve srovnání s tím, že už za pár měsíců můžete refinancováním ušetřit až desítky tisíc, je ubohé tímhle někoho strašit. Za převedení hypotéky zaplatíte v měsících okolo skončení fixace cca tyto JEDNORÁZOVÉ poplatky:

 • 1000 Kč za výmaz z listu vlastnictví v katastru nemovitostí.
 • 1000 Kč za vklad nové banky do listu vlastnictví.
 • Necelou stovku u notáře za ověření podpisu na úvěrové smlouvě.
 • Pár stovek za to, že banka vyhradí příslušné stovky tisíc nebo miliony na Vaši hypotéku.

MÝTUS 5: Ušetřím jen pár stovek

PRAVDA: Ano, ušetříte pár stovek, ale MĚSÍČNĚ. Stačí rozdíl pár desetin procenta úrokové sazby, a pak se bavíme o statisících celkem. Myslete na to, že hypotéku máte na řadu let.

PŘÍKLAD: Jestli hypotéku přeplácíte o pouhou tisícovku měsíčně (splátka dluhu je 4000 Kč, ale platíte reálně 5000 Kč měsíčně), třeba za 15 let to dělá 180 000 Kč. Jestli máte hypotéku na 20 let, potom 240 000 Kč. A přitom není výjimka ani hypotéka na 30 let.

Vyzkoušejte třeba naší kalkulačku a přehledné porovnání cen hypoték. Díky tomu, že jde o novou online službu, je navíc úrok velmi výhodný – už od 1,88 % p. a.

Zpět na všechny články

Refinanso je refinancování hypotéky od Monety
A to jednoduše. Minimalizujeme zbytečné náklady, které hypotéku prodražují, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší sazbu na trhu.
Jak refinancovat před vypršením fixace?
Vaši hypotéku můžete refinancovat kdykoli.
I před ukončením současné fixace.

Spočítejte si novou výši měsíční splátky

 1. Výpočet hypotéky
 2. Zaslání kalkulace
 3. Garance sazby

let

Fixace

Pojištění


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Měsíční splátka úvěru: 8 952 Kč Více informací Uvedená měsíční splátka hypotéky nezahrnuje částku za pojištění schopnosti splácet. Splátka za pojištění je 8,99 % z měsíční splátky hypotéky.

Roční úroková sazba: 2,48 %

RPSN: Více informací Roční procentní sazba nákladů představuje celkové náklady vyjádřené jako roční procento z celkové výše úvěru. Více 3,37 %

Měsíční cena pojištění: 50 Kč

Celkem zaplatíte: 2 700 200 Kč


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Garance úroku na 30 dní
Úrok, který si spočítáte online, opravdu dostanete.
Skvělá sazba za 5 minut
Ve 4 jednoduchých krocích si spočítáte svůj úrok.
Z pohodlí domova
Refinancování zvládnete kompletně online z Vašeho domova.

Co Vás nejčastěji zajímá

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru?

Snažíme se, aby byl proces online refinancování hypotéky pro naše zákazníky co nejjednodušší, nicméně pro jeho úspěšné dokončení je potřeba splnit následující podmínky.
 • Vaše nová hypotéka bude splácena z běžného účtu vedeného u MONETA Money Bank, který Vám zdarma zřídíme. Podmínkou je, aby byl účet aktivně využíván. Aktivním využitím se rozumí měsíční kreditní obrat ve výši alespoň 15 000 Kč. Pokud by běžný účet nebyl aktivně využíván, MONETA Money Bank má právo Vám v daném měsíci zvýšit úrok hypotéky o 0,5% p.a.
 • Vaše nemovitost musí být pojištěna. Je to standardní podmínka pro získání hypotéky i u ostatních bank, takže předpokládáme, že pojištěni již jste.

Jak vypadá celý online proces převedení hypotéky?

Začneme v online kalkulačce, kde si sami můžete nastavit parametry Vaší nové hypotéky. Následuje předschválení úvěru, které nezabere déle jak 2 minuty a které Vám zajistí sazbu na následujících 30 dnů. Pokud jste byli úspěšně předschváleni, následuje online ocenění nemovitosti. Pak už stačí jen nahrát základní dokumenty k finálnímu schválení hypotéky, jako je Vaše současná úvěrová smlouva a výpis z účtu. Ověření Vaší totožnosti zvládneme také z pohodlí Vašeho domova a to pomocí BankID nebo aplikace v mobilním telefonu. Celým procesem s námi tak můžete projít za 15 minut až k samotnému vygenerování návrhu smlouvy.

Pokud potřebujete více času, můžete se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který máte v emailu. V případě potřeby jsou Vám k dispozici hypoteční specialisté na telefonu. Smlouvu můžete podepsat i na jakékoliv pobočce MONETA Money Bank.

Jaké doklady budete potřebovat?

Nejdříve budeme potřebovat doložit příjmy, které ve své žádosti o refinancování hypotéky deklarujete. K tomu budeme potřebovat:
 • Výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Dále se podíváme na Vaši nemovitost. K tomu nám v online procesu převodu hypotéky většinou stačí několik fotografií:
 • 1 fotografie domu zvenku
 • 1 fotografie vchodu do domu včetně čísla popisného
 • 1 fotografie kuchyně
 • 1 fotografie koupelny
 • 1 fotografie toalety
 • 1 fotografie obývacího pokoje a každého dalšího pokoje
 • Fotografie příslušenství (balkon, garáž, předzahrádka, terasa)
Kromě fotografií budeme potřebovat i následující dokumenty nebo doklady:
 • Úvěrovou smlouvu stávající hypotéky včetně všech dodatků
 • Dokument obsahující podlahovou plochu jednotlivých pokojů (např. kupní smlouva, vyúčtování tepla, prohlášení vlastníka)
V neposlední řadě budeme potřebovat ověřit Vaši identitu. Toto nám umožní BankID nebo následující:
 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz nebo pas
 • Krátké video Vašeho obličeje

Jaké jsou poplatky spojené s převedením hypotéky?

Zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a posouzení vhodnosti zástavy jsou pro Vás zdarma. Je potřeba ale počítat s následujícími poplatky:
 • První čerpání je zdarma
 • V případě čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva (platí v případě potřeby rychle načerpat hypotéku) je jednorázový příplatek 2 000 Kč
 • Poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč

Jak dlouho dopředu mohu svoji hypotéku refinancovat?

Refinancovat hypotéku můžete kdykoliv, i mimo období otočky Vaší fixace. Každá instituce má svůj princip, jakým vypočítává případný poplatek za předčasné splacení úvěru. V případě, kdy budete mít nárok na zákonem garantovanou mimořádnou splátku zdarma, poplatek se bude počítat pouze z jistiny ponížené o výši možné mimořádné splátky zdarma.

Zadejte kód, který Vám přišel v SMS


Odeslat znovu