Už i Češi začínají s refinancováním svých hypoték online

22. 11. 2019 / Refinanso

Letos na jaře vstoupil na český trh startup Refinanso, který nabízí refinancování hypoték online. Stačí pár kliknutí a žadatel má schválenou výhodnější hypotéku. Ve světě osvědčená služba slibuje i u nás skutečně novou situaci na trhu s bydlením.

To, co u nás vypadá jako první vlaštovka, na západ od Aše běžně funguje. Všechny projekty tohoto typu mají velmi podobné rysy – jsou pohodlné pro své uživatele, nabízejí nízké sazby, jednoduše se ovládají a hypotéku si s nimi sjednáte online.

Vyzkoušejte kalkulačku Refinanso a získejte garantovanou nabídku do 5 minut >>>

Ve světovém měřítku jsou lídry tohoto trhu americké, britské a severoevropské firmy. Zvlášť seveřani jsou v tomto přeborníci a tyto služby hojně využívají. BankID používá ve Švédsku přes 70 % populace.

Šokující úroky i chat s robotem

Není tedy divu, že švédský startup Enkla například vloni šokoval úrokovou sazbou 0,95 % pro refinancování existujících úvěrů na bydlení. Stačilo, aby klienti v minulosti bez problémů spláceli.

Britský Trussle je zase specifický tím, že hlídá pro klienta úrokové sazby hypoték na trhu a ve chvíli, kdy se objeví lepší podmínky, než má klient ve smlouvě, pomohou mu se změnou banky. Jiný britský startup Habito vyvinul chatovacího robota, který s klienty komunikuje běžnou řečí a pomůže s refinancováním v řádu desítek minut.

Společnost Quicken Loans v USA zase ukázala, že online sjednávání hypoték už není okrajová služba pro pár klientů. V roce 2017 se Quicken Loans stala největším poskytovatelem hypoték v USA. V počtu uzavřených úvěrů předběhla i banku Wells Fargo, která skončila na druhém místě.

Jak jsme se dostali na roční sazbu 1,88 %?

Na český trh přináší startup Refinanso.cz, jehož partnerem je Moneta Money Bank, proces online refinancování hypoték. Klientům slibuje pozitivní změny v procesu refinancování. Nabízí jim služby, jaké zatím nezažili – třeba předschválení úvěru bankou online, takže do pěti minut víte, jakou sazbu opravdu dostanete.

Díky nulovým nákladům za odhadce a poradce a díky menší administrativní zátěži dosahuje Refinanso.cz na nižší úrokovou sazbu. Ta je v případě této služby 1,88 % p.a. a může být i nižší.

Víme, že klienti si sazby porovnávají. Snažíme se být transparentní, proto na našem webu zveřejňujeme také inzerované úrokové sazby ostatních bank

vysvětluje Matěj Novák, CEO Refinansa.

U nízké sazby to ale nekončí. Startup přichází také s kompletně digitálním zpracováním refinancování hypotéky. Online a zdarma probíhá i posouzení vhodnosti zástavy, které se často obejde i bez návštěvy odhadce.

Konkurence sice také nabízí online služby, ale ty většinou končí odesláním žádosti. Refinanso.cz zvládá online celý proces. Garantuje navíc klientům nabídnutou úrokovou sazbu po dobu 30 dnů.

Vyzkoušejte kalkulačku Refinanso a získejte garantovanou nabídku do 5 minut >>>

Zpět na všechny články

Refinanso je refinancování hypotéky od Monety
A to jednoduše. Minimalizujeme zbytečné náklady, které hypotéku prodražují, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší sazbu na trhu.
Jak refinancovat před vypršením fixace?
Vaši hypotéku můžete refinancovat kdykoli.
I před ukončením současné fixace.

Spočítejte si novou výši měsíční splátky

 1. Výpočet hypotéky
 2. Zaslání kalkulace
 3. Garance sazby

let

Fixace

Pojištění


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Měsíční splátka úvěru: 8 952 Kč Více informací Uvedená měsíční splátka hypotéky nezahrnuje částku za pojištění schopnosti splácet. Splátka za pojištění je 8,99 % z měsíční splátky hypotéky.

Roční úroková sazba: 2,48 %

RPSN: Více informací Roční procentní sazba nákladů představuje celkové náklady vyjádřené jako roční procento z celkové výše úvěru. Více 3,37 %

Měsíční cena pojištění: 50 Kč

Celkem zaplatíte: 2 700 200 Kč


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Garance úroku na 30 dní
Úrok, který si spočítáte online, opravdu dostanete.
Skvělá sazba za 5 minut
Ve 4 jednoduchých krocích si spočítáte svůj úrok.
Z pohodlí domova
Refinancování zvládnete kompletně online z Vašeho domova.

Co Vás nejčastěji zajímá

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru?

Snažíme se, aby byl proces online refinancování hypotéky pro naše zákazníky co nejjednodušší, nicméně pro jeho úspěšné dokončení je potřeba splnit následující podmínky.
 • Vaše nová hypotéka bude splácena z běžného účtu vedeného u MONETA Money Bank, který Vám zdarma zřídíme. Podmínkou je, aby byl účet aktivně využíván. Aktivním využitím se rozumí měsíční kreditní obrat ve výši alespoň 15 000 Kč. Pokud by běžný účet nebyl aktivně využíván, MONETA Money Bank má právo Vám v daném měsíci zvýšit úrok hypotéky o 0,5% p.a.
 • Vaše nemovitost musí být pojištěna. Je to standardní podmínka pro získání hypotéky i u ostatních bank, takže předpokládáme, že pojištěni již jste.

Jak vypadá celý online proces převedení hypotéky?

Začneme v online kalkulačce, kde si sami můžete nastavit parametry Vaší nové hypotéky. Následuje předschválení úvěru, které nezabere déle jak 2 minuty a které Vám zajistí sazbu na následujících 30 dnů. Pokud jste byli úspěšně předschváleni, následuje online ocenění nemovitosti. Pak už stačí jen nahrát základní dokumenty k finálnímu schválení hypotéky, jako je Vaše současná úvěrová smlouva a výpis z účtu. Ověření Vaší totožnosti zvládneme také z pohodlí Vašeho domova a to pomocí BankID nebo aplikace v mobilním telefonu. Celým procesem s námi tak můžete projít za 15 minut až k samotnému vygenerování návrhu smlouvy.

Pokud potřebujete více času, můžete se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který máte v emailu. V případě potřeby jsou Vám k dispozici hypoteční specialisté na telefonu. Smlouvu můžete podepsat i na jakékoliv pobočce MONETA Money Bank.

Jaké doklady budete potřebovat?

Nejdříve budeme potřebovat doložit příjmy, které ve své žádosti o refinancování hypotéky deklarujete. K tomu budeme potřebovat:
 • Výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Dále se podíváme na Vaši nemovitost. K tomu nám v online procesu převodu hypotéky většinou stačí několik fotografií:
 • 1 fotografie domu zvenku
 • 1 fotografie vchodu do domu včetně čísla popisného
 • 1 fotografie kuchyně
 • 1 fotografie koupelny
 • 1 fotografie toalety
 • 1 fotografie obývacího pokoje a každého dalšího pokoje
 • Fotografie příslušenství (balkon, garáž, předzahrádka, terasa)
Kromě fotografií budeme potřebovat i následující dokumenty nebo doklady:
 • Úvěrovou smlouvu stávající hypotéky včetně všech dodatků
 • Dokument obsahující podlahovou plochu jednotlivých pokojů (např. kupní smlouva, vyúčtování tepla, prohlášení vlastníka)
V neposlední řadě budeme potřebovat ověřit Vaši identitu. Toto nám umožní BankID nebo následující:
 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz nebo pas
 • Krátké video Vašeho obličeje

Jaké jsou poplatky spojené s převedením hypotéky?

Zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a posouzení vhodnosti zástavy jsou pro Vás zdarma. Je potřeba ale počítat s následujícími poplatky:
 • První čerpání je zdarma
 • V případě čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva (platí v případě potřeby rychle načerpat hypotéku) je jednorázový příplatek 2 000 Kč
 • Poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč

Jak dlouho dopředu mohu svoji hypotéku refinancovat?

Refinancovat hypotéku můžete kdykoliv, i mimo období otočky Vaší fixace. Každá instituce má svůj princip, jakým vypočítává případný poplatek za předčasné splacení úvěru. V případě, kdy budete mít nárok na zákonem garantovanou mimořádnou splátku zdarma, poplatek se bude počítat pouze z jistiny ponížené o výši možné mimořádné splátky zdarma.

Zadejte kód, který Vám přišel v SMS


Odeslat znovu