Hypotéky jsou na minimu a úroky už jen porostou, refinancování neodkládejte

1. 9. 2019 / Refinanso

Úrokové sazby hypoték se dostaly na svou historicky nejnižší úroveň. V zásadě jsou na úrovni sazeb České národní banky. Za ty si od ní půjčují leda samy bankovní domy. Takže neváhejte a využijte super-levné hypotéky.

Nízká úroková sazba hypoték je výsledkem konkurenčního boje mezi bankami. Ty se snaží zastavit pokles počtu nových hypoték, udržet si podíl na trhu a splnit, co si na letošek v hypotékách naplánovaly.

Může se jim to podařit, protože žadatelům o nové hypotéky nebo jejich refinancování se trend samozřejmě zamlouvá. Třeba letos v srpnu byly úrokové sazby nejníž, a tak se podařilo sjednat hypotéky skoro za čtrnáct a půl miliardy.

Takže jestli si svou hypotéku chcete zlevnit, je ideální chvíle pro refinancování. Stačí se držet několika jednoduchých zásad a nešlápnete vedle:

 1. Neváhejte

  Refinancování hypotéky začněte řešit už nejméně rok před vypršením fixace. Nebude Vás tlačit čas.

 2. Sledujte konkurenci

  Na webech poskytovatelů hypoték obyčejně najdete hypoteční kalkulačku. Ale nezůstaňte jenom u bank. Řada nezávislých firem spolupracuje přímo s bankou, ale díky mizivým nákladům na provoz Vám hypotéku zprostředkují levněji. Třeba příznačně pojmenované Refinanso, což je první možnost, jak v Česku refinancovat hypotéku opravdu a dokonale online.

 3. Opatrně s online srovnávači

  V jejich nestrannosti je háček, protože banky za zviditelnění platí. Srovnávače taky mohou získávat provizi. Úroky navíc nebývají aktuální, ani Vám nikdo nezaručí, že výpočet z webu platí. Srovnávače berte radši s rezervou.

Vyzkoušejte kalkulačku Refinanso a získejte garantovanou nabídku do 5 minut >>>

Ideální je najít si garantovanou nabídku, u které hned vidíte parametry úvěru, pokud tedy zadáte pravdivě výši příjmů a výdajů. Vyzkoušejte kalkulačku třeba právě na www.refinanso.cz, kde během 5 minut dostanete online garanci nabídky na celých 30 dní. Navíc jde o novinku, takže tomu odpovídá velmi výhodný úrok už od 1,88 % p. a.

Zpět na všechny články

Refinanso je refinancování hypotéky od Monety
A to jednoduše. Minimalizujeme zbytečné náklady, které hypotéku prodražují, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší sazbu na trhu.
Jak refinancovat před vypršením fixace?
Vaši hypotéku můžete refinancovat kdykoli.
I před ukončením současné fixace.

Spočítejte si novou výši měsíční splátky

 1. Výpočet hypotéky
 2. Zaslání kalkulace
 3. Garance sazby

let

Fixace

Pojištění


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Měsíční splátka úvěru: 8 952 Kč Více informací Uvedená měsíční splátka hypotéky nezahrnuje částku za pojištění schopnosti splácet. Splátka za pojištění je 8,99 % z měsíční splátky hypotéky.

Roční úroková sazba: 2,48 %

RPSN: Více informací Roční procentní sazba nákladů představuje celkové náklady vyjádřené jako roční procento z celkové výše úvěru. Více 3,37 %

Měsíční cena pojištění: 50 Kč

Celkem zaplatíte: 2 700 200 Kč


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Garance úroku na 30 dní
Úrok, který si spočítáte online, opravdu dostanete.
Skvělá sazba za 5 minut
Ve 4 jednoduchých krocích si spočítáte svůj úrok.
Z pohodlí domova
Refinancování zvládnete kompletně online z Vašeho domova.

Co Vás nejčastěji zajímá

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru?

Snažíme se, aby byl proces online refinancování hypotéky pro naše zákazníky co nejjednodušší, nicméně pro jeho úspěšné dokončení je potřeba splnit následující podmínky.
 • Vaše nová hypotéka bude splácena z běžného účtu vedeného u MONETA Money Bank, který Vám zdarma zřídíme. Podmínkou je, aby byl účet aktivně využíván. Aktivním využitím se rozumí měsíční kreditní obrat ve výši alespoň 15 000 Kč. Pokud by běžný účet nebyl aktivně využíván, MONETA Money Bank má právo Vám v daném měsíci zvýšit úrok hypotéky o 0,5% p.a.
 • Vaše nemovitost musí být pojištěna. Je to standardní podmínka pro získání hypotéky i u ostatních bank, takže předpokládáme, že pojištěni již jste.

Jak vypadá celý online proces převedení hypotéky?

Začneme v online kalkulačce, kde si sami můžete nastavit parametry Vaší nové hypotéky. Následuje předschválení úvěru, které nezabere déle jak 2 minuty a které Vám zajistí sazbu na následujících 30 dnů. Pokud jste byli úspěšně předschváleni, následuje online ocenění nemovitosti. Pak už stačí jen nahrát základní dokumenty k finálnímu schválení hypotéky, jako je Vaše současná úvěrová smlouva a výpis z účtu. Ověření Vaší totožnosti zvládneme také z pohodlí Vašeho domova a to pomocí BankID nebo aplikace v mobilním telefonu. Celým procesem s námi tak můžete projít za 15 minut až k samotnému vygenerování návrhu smlouvy.

Pokud potřebujete více času, můžete se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který máte v emailu. V případě potřeby jsou Vám k dispozici hypoteční specialisté na telefonu. Smlouvu můžete podepsat i na jakékoliv pobočce MONETA Money Bank.

Jaké doklady budete potřebovat?

Nejdříve budeme potřebovat doložit příjmy, které ve své žádosti o refinancování hypotéky deklarujete. K tomu budeme potřebovat:
 • Výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Dále se podíváme na Vaši nemovitost. K tomu nám v online procesu převodu hypotéky většinou stačí několik fotografií:
 • 1 fotografie domu zvenku
 • 1 fotografie vchodu do domu včetně čísla popisného
 • 1 fotografie kuchyně
 • 1 fotografie koupelny
 • 1 fotografie toalety
 • 1 fotografie obývacího pokoje a každého dalšího pokoje
 • Fotografie příslušenství (balkon, garáž, předzahrádka, terasa)
Kromě fotografií budeme potřebovat i následující dokumenty nebo doklady:
 • Úvěrovou smlouvu stávající hypotéky včetně všech dodatků
 • Dokument obsahující podlahovou plochu jednotlivých pokojů (např. kupní smlouva, vyúčtování tepla, prohlášení vlastníka)
V neposlední řadě budeme potřebovat ověřit Vaši identitu. Toto nám umožní BankID nebo následující:
 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz nebo pas
 • Krátké video Vašeho obličeje

Jaké jsou poplatky spojené s převedením hypotéky?

Zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a posouzení vhodnosti zástavy jsou pro Vás zdarma. Je potřeba ale počítat s následujícími poplatky:
 • První čerpání je zdarma
 • V případě čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva (platí v případě potřeby rychle načerpat hypotéku) je jednorázový příplatek 2 000 Kč
 • Poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč

Jak dlouho dopředu mohu svoji hypotéku refinancovat?

Refinancovat hypotéku můžete kdykoliv, i mimo období otočky Vaší fixace. Každá instituce má svůj princip, jakým vypočítává případný poplatek za předčasné splacení úvěru. V případě, kdy budete mít nárok na zákonem garantovanou mimořádnou splátku zdarma, poplatek se bude počítat pouze z jistiny ponížené o výši možné mimořádné splátky zdarma.

Zadejte kód, který Vám přišel v SMS


Odeslat znovu