Jak se stát machrem na refinancování hypotéky? Stačí najít nejlepší nabídku

25. 7. 2019 / Refinanso

Je ideální doba refinancovat si hypotéku. A jak se ukazuje, Češi většinou nenechávaj nic náhodě a hledají levnější řešení. Většinou díky tomu dostávají lepší cenu i podmínky. Dnes navíc ušetříte snadněji než kdy dřív. Stačí refinancovat online.

S kalkulačkou na hypotéku

Ze všeho nejdřív se podívejte, co vám nabízí vaše banka. Ze zákona vám to musí dát vědět aspoň tři měsíce předem. S refinancováním hypotéky doporučujeme začít aspoň rok před vypršením fixace. Nebude vás tlačit čas.

Určitě koukněte i na konkurenci. Na webech poskytovatelů hypoték obyčejně najdete hypoteční kalkulačku. Navíc existuje i řada nezávislých firem, které spolupracují přímo s bankou, ale díky nízkým nákladům na provoz hypotéku zprostředkují levněji. Například Refinanso, což je novinka na českém trhu s hypotékami - první skutečně a dokonale online refinancování hypotečního úvěru.

Opatrně snad jenom s tzv. online srovnávači. Banky za zviditelnění na nich samozřejmě platí a srovnávače získávají provizi z každé uzavřené smlouvy. Úroky navíc nebývají vždy aktuální a nikdo vám nezaručí, že výpočet z webu platí. Srovnávače berte s rezervou.

Vyzkoušejte kalkulačku Refinanso a získejte garantovanou nabídku do 5 minut >>>

Nejlevnější hypotéka může mít háček?

RPSN (roční procentní sazba nákladů, tedy kolik % z půjčené částky za rok celkem zaplatíte) je dána zákonem o spotřebitelském úvěru z roku 2016. Takže by se na první pohled zdálo, že stačí porovnat právě RPSN a hned víte, která nabídka hypotečního úvěru je nejlepší. To by se tu ale nesměly tak trochu míchat jabka s hruškami.

Někteří poskytovatelé hypoték totiž do RPSN nezapočítávají všechno. Třeba vynechají náklady na pojištění nemovistosti, i když bez něj hypotéku nedostanete. Takže klienty nalákají na výhodnou sazbu, reálné náklady na svou hypotéku si pak kontroluje už jenom málokdo. A ti, kteří do RPSN zahrnou všechny poplatky, které se k úvěru vztahují, jako to dělá třeba Refinanso, jsou pak biti ve srovnávačích. V nich právě výše RPSN hraje zásadní roli. Sledujte proto radši, co všechno vaše banka nebo bankovní služba do RPSN započítala a na co “zapomněla”.

Hledejte GARANTOVANOU nabídku

Ideální je najít garantovanou nabídku, protože výpočet v online kalkulačce bývá jenom orientační. Garantovaná nabídka znamená, že daná společnost vám skutečně uvedené parametry úvěru poskytne, pokud jste zadali o výši svých příjmů a výdajů pravdivé údaje. Vyzkoušejte kalkulačku na www.refinanso.cz, kde během 5 minut získáte online garanci platnosti nabídky na celých 30 dní. Díky tomu, že jde o novou online službu, je navíc úrok velmi výhodný – už od 1,88 % p. a.

Zpět na všechny články

Spočítejte si novou výši měsíční splátky

 1. Výpočet hypotéky
 2. Zaslání kalkulace
 3. Garance sazby

let

Fixace

Pojištění Více informací Pojištění schopnosti splácet ošetří případy úmrtí, invalidity III. stupně, ošetřování člena rodiny, nedobrovolnou ztrátu zaměstnání a pracovní neschopnosti pojištěného pokud bude nemoc delší než 30 kalendářních dnů. Navíc díky němu obdržíte slevu 0,2 % z úrokové sazby. Více


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Měsíční splátka úvěru: 8 952 Kč Více informací Uvedená měsíční splátka hypotéky nezahrnuje částku za pojištění schopnosti splácet. Splátka za pojištění je 8,99 % z měsíční splátky hypotéky.

Roční úroková sazba: 2,48 %

RPSN: Více informací Roční procentní sazba nákladů představuje celkové náklady vyjádřené jako roční procento z celkové výše úvěru. Více 3,37 %

Celkem zaplatíte: 2 700 200 Kč


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

A za kolik získáte 2 000 000 Kč na 25 let při fixaci 5 let u jiných bank?

Uvedené banky reprezentují převážnou většinu českého hypotečního trhu. Srovnali jsme pro Vás nabídky ostatních poskytovatelů a takto to dopadlo:

Proč s Refinansem?

 • Nejlepší roční úroková sazba na trhu.
 • Vše vyřídíte online.
 • Pod záštitou MONETA Money Bank, a.s.
 • Pod dohledem České národní banky.

Co Vás nejčastěji zajímá

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru?

Snažíme se, aby byl proces online refinancování hypotéky pro naše zákazníky co nejjednodušší, nicméně pro jeho úspěšné dokončení je potřeba splnit následující podmínky.
 • Vaše nová hypotéka bude splácena z běžného účtu vedeného u MONETA Money Bank, který Vám zdarma zřídíme. Podmínkou je, aby byl účet aktivně využíván. Aktivním využitím se rozumí měsíční obrat ve výši alespoň 15 000 Kč, včetně splátky samotné hypotéky. Takže pokud je Vaše splátka hypotéky 10 000 Kč měsíčně, na běžném účtu musí každý měsíc na účtu proběhnout transakce ve výši 5 000 Kč. Pokud by běžný účet nebyl aktivně využíván, MONETA Money Bank má právo Vám v daném měsíci zvýšit úrok hypotéky o 0,5% p.a.
 • Vaše nemovitost musí být pojištěna. Je to standardní podmínka pro získání hypotéky i u ostatních bank, takže předpokládáme, že pojištěni již jste.

Jak vypadá celý online proces převedení hypotéky?

Začneme v online kalkulačce, kde si sami můžete nastavit parametry Vaší nové hypotéky. Následuje předschválení úvěru, které nezabere déle jak 2 minuty a které Vám zajistí sazbu na následujících 30 dnů. Pokud jste byli úspěšně předschváleni, následuje online ocenění nemovitosti. Pak už stačí jen nahrát základní dokumenty k finálnímu schválení hypotéky, jako je Vaše současná úvěrová smlouva a výpis z účtu. Ověření Vaší totožnosti zvládneme také z pohodlí Vašeho domova a to pomocí aplikace v mobilním telefonu. Celým procesem s námi tak můžete projít za 15 minut až k samotnému vygenerování návrhu smlouvy.

Pokud potřebujete více času, můžete se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který máte v emailu. V případě potřeby jsou Vám k dispozici hypoteční specialisté na telefonu. Smlouvu můžete podepsat i na jakékoliv pobočce MONETA Money Bank.

Jaké doklady budete potřebovat?

Nejdříve budeme potřebovat doložit příjmy, které ve své žádosti o refinancování hypotéky deklarujete. K tomu budeme potřebovat:
 • Výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Dále se podíváme na Vaši nemovitost. K tomu nám v online procesu převodu hypotéky většinou stačí několik fotografií:
 • 1 fotografie domu zvenku
 • 1 fotografie vchodu do domu včetně čísla popisného
 • 1 fotografie kuchyně
 • 1 fotografie koupelny
 • 1 fotografie toalety
 • 1 fotografie obývacího pokoje a každého dalšího pokoje
 • Fotografie příslušenství (balkon, garáž, předzahrádka, terasa)
Kromě fotografií budeme potřebovat i následující dokumenty nebo doklady:
 • Úvěrovou smlouvu stávající hypotéky včetně všech dodatků
 • Dokument obsahující podlahovou plochu jednotlivých pokojů (např. kupní smlouva, vyúčtování tepla, prohlášení vlastníka)
V neposlední řadě budeme potřebovat ověřit Vaši identitu. Toto nám umožní následující:
 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz nebo pas
 • Krátké video Vašeho obličeje

Jaké jsou poplatky spojené s převedením hypotéky?

Zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a ocenění nemovitosti jsou pro Vás zdarma. Je potřeba ale počítat s následujícími poplatky:
 • Jednorázový poplatek za čerpání úvěru 500 Kč
 • V případě čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva (platí v případě potřeby rychle načerpat hypotéku) je jednorázový příplatek 1 000 Kč
 • Návrh na vklad a výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí je 2 000 Kč za každý návrh
 • Ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč
 • Potvrzení o výši zaplacených úroků 50 Kč/rok

Jak dlouho dopředu mohu svoji hypotéku refinancovat?

Refinancovat bez velké pokuty můžete kdykoliv, pokud máte datum uzavření smlouvy nebo datum poslední refixace po prosinci 2016, kdy vešel v ČR v platnost zákon o spotřebitelském úvěru. Banky si standardně za předčasné splacení hypotéky účtují pouze stokorunové položky.

Pokud máte smlouvu staršího data, doporučujeme zjistit u současné banky podmínky předčasného splacení. Zbývá Vám do konce fixace déle než rok a rád/a byste si toto výročí pohlídal/a? Uděláme to za Vás, stačí kliknout a zapnout hlídání zde.

Refinancování doporučujeme řešit 12 měsíců před plánovaným načerpáním úvěru.

Zadejte kód, který Vám přišel v SMS


Odeslat znovu