Refinancování hypoték online s úrokem 1,88 %

18. 7. 2019 / Refinanso

Nová služba Refinanso přináší na český trh inovaci v oblasti hypoték. Umožní klientům snadno a online refinancovat úvěr na bydlení s nejvýhodnější úrokovou mírou na trhu.

Refinanso je ideální volbou pro klienty hledající tu nejnižší sazbu. Startup, jehož partnerem je Moneta Money Bank, slibuje klientům pozitivní změnu v procesu refinancování hypoték.

Díky automatizaci procesů a absenci poboček si můžeme dovolit nabídnout extrémně nízkou sazbu 1,88 %. Víme, že klienti si sazby porovnávají. Snažíme se být transparentní, proto na našem webu zveřejňujeme také inzerované úrokové sazby ostatních bank. Pokud má klient individuálně lepší nabídku od své banky, jsme připraveni vyjednávat, vysvětluje Matěj Novák, CEO Refinansa.

Flexibilita

Kromě nejnižší základní úrokové sazby si klienti Refinansa mohou splátky ještě snížit flexibilním uložením úspor na běžný účet. Například, pokud má klient úvěr 1 milion a na běžný účet si uloží 200 tisíc, v daném období platí úroky pouze z jistiny 800 tisíc. Úspory jsou ale kdykoliv k dispozici v případě potřeby.

Klienti Refinansa také neplatí některé poplatky, které jsou u bank běžné. Například odhad nemovitosti je zdarma, a mnohdy k němu ani není třeba návštěva odhadce.

Velký důraz Refinanso klade na bezpečnost dat.

Vše je u nás šifrováno a zabezpečeno na úrovni bezpečnosti bankovních systémů, doplňuje Novák.

Cílem Refinansa je tak pomoci klientům odstranit existující bariéry a získat větší kontrolu nad svojí hypotékou.

Plně automatický a online proces refinancování funguje úspěšně už několik let v USA i v Evropě. Jeho výhoda spočívá především v nenáročnosti a pohodlí, které nabízí. Vše obvykle začíná předběžnou kalkulací výše úvěru a končí vygenerováním návrhu smlouvy.

Bez překážek

Úvěry na bydlení jsou složité produkty, jejichž srovnání vyžaduje výraznou časovou investici. Klienti si navíc pamatují, kolik bylo papírování kvůli původní hypotéce, a nechtějí toto martyrium absolvovat znovu.

Nechuť refinancovat dosud umocňovaly také vysoké poplatky za předčasné splacení, pokud se tedy klient nechtěl trefovat do oken, ve kterých je splacení bez poplatků možné.

Podle analýzy portálu Refinanso.cz bude v roce 2019 končit fixace více než 100 tisícům úvěrů na bydlení, ale soudě podle současných trendů jich bude refinancováno pouhých 18 tisíc. Většina klientů zůstane u své banky. Cílem Refinansa je tak pomoci klientům odstranit existující bariéry a získat větší kontrolu nad svojí hypotékou.

Zpět na všechny články

Refinanso je refinancování hypotéky od Monety
A to jednoduše. Minimalizujeme zbytečné náklady, které hypotéku prodražují, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší sazbu na trhu.
Jak refinancovat před vypršením fixace?
Vaši hypotéku můžete refinancovat kdykoli.
I před ukončením současné fixace.

Spočítejte si novou výši měsíční splátky

 1. Výpočet hypotéky
 2. Zaslání kalkulace
 3. Garance sazby

let

Fixace

Pojištění


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Měsíční splátka úvěru: 8 952 Kč Více informací Uvedená měsíční splátka hypotéky nezahrnuje částku za pojištění schopnosti splácet. Splátka za pojištění je 8,99 % z měsíční splátky hypotéky.

Roční úroková sazba: 2,48 %

RPSN: Více informací Roční procentní sazba nákladů představuje celkové náklady vyjádřené jako roční procento z celkové výše úvěru. Více 3,37 %

Měsíční cena pojištění: 50 Kč

Celkem zaplatíte: 2 700 200 Kč


Porovnat s ostatními bankami
Reprezentativní příklad

Garance úroku na 30 dní
Úrok, který si spočítáte online, opravdu dostanete.
Skvělá sazba za 5 minut
Ve 4 jednoduchých krocích si spočítáte svůj úrok.
Z pohodlí domova
Refinancování zvládnete kompletně online z Vašeho domova.

Co Vás nejčastěji zajímá

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru?

Snažíme se, aby byl proces online refinancování hypotéky pro naše zákazníky co nejjednodušší, nicméně pro jeho úspěšné dokončení je potřeba splnit následující podmínky.
 • Vaše nová hypotéka bude splácena z běžného účtu vedeného u MONETA Money Bank, který Vám zdarma zřídíme. Podmínkou je, aby byl účet aktivně využíván. Aktivním využitím se rozumí měsíční kreditní obrat ve výši alespoň 15 000 Kč. Pokud by běžný účet nebyl aktivně využíván, MONETA Money Bank má právo Vám v daném měsíci zvýšit úrok hypotéky o 0,5% p.a.
 • Vaše nemovitost musí být pojištěna. Je to standardní podmínka pro získání hypotéky i u ostatních bank, takže předpokládáme, že pojištěni již jste.

Jak vypadá celý online proces převedení hypotéky?

Začneme v online kalkulačce, kde si sami můžete nastavit parametry Vaší nové hypotéky. Následuje předschválení úvěru, které nezabere déle jak 2 minuty a které Vám zajistí sazbu na následujících 30 dnů. Pokud jste byli úspěšně předschváleni, následuje online ocenění nemovitosti. Pak už stačí jen nahrát základní dokumenty k finálnímu schválení hypotéky, jako je Vaše současná úvěrová smlouva a výpis z účtu. Ověření Vaší totožnosti zvládneme také z pohodlí Vašeho domova a to pomocí BankID nebo aplikace v mobilním telefonu. Celým procesem s námi tak můžete projít za 15 minut až k samotnému vygenerování návrhu smlouvy.

Pokud potřebujete více času, můžete se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který máte v emailu. V případě potřeby jsou Vám k dispozici hypoteční specialisté na telefonu. Smlouvu můžete podepsat i na jakékoliv pobočce MONETA Money Bank.

Jaké doklady budete potřebovat?

Nejdříve budeme potřebovat doložit příjmy, které ve své žádosti o refinancování hypotéky deklarujete. K tomu budeme potřebovat:
 • Výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce
Dále se podíváme na Vaši nemovitost. K tomu nám v online procesu převodu hypotéky většinou stačí několik fotografií:
 • 1 fotografie domu zvenku
 • 1 fotografie vchodu do domu včetně čísla popisného
 • 1 fotografie kuchyně
 • 1 fotografie koupelny
 • 1 fotografie toalety
 • 1 fotografie obývacího pokoje a každého dalšího pokoje
 • Fotografie příslušenství (balkon, garáž, předzahrádka, terasa)
Kromě fotografií budeme potřebovat i následující dokumenty nebo doklady:
 • Úvěrovou smlouvu stávající hypotéky včetně všech dodatků
 • Dokument obsahující podlahovou plochu jednotlivých pokojů (např. kupní smlouva, vyúčtování tepla, prohlášení vlastníka)
V neposlední řadě budeme potřebovat ověřit Vaši identitu. Toto nám umožní BankID nebo následující:
 • Občanský průkaz
 • Řidičský průkaz nebo pas
 • Krátké video Vašeho obličeje

Jaké jsou poplatky spojené s převedením hypotéky?

Zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a posouzení vhodnosti zástavy jsou pro Vás zdarma. Je potřeba ale počítat s následujícími poplatky:
 • První čerpání je zdarma
 • V případě čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva (platí v případě potřeby rychle načerpat hypotéku) je jednorázový příplatek 2 000 Kč
 • Poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh
 • Ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč

Jak dlouho dopředu mohu svoji hypotéku refinancovat?

Refinancovat hypotéku můžete kdykoliv, i mimo období otočky Vaší fixace. Každá instituce má svůj princip, jakým vypočítává případný poplatek za předčasné splacení úvěru. V případě, kdy budete mít nárok na zákonem garantovanou mimořádnou splátku zdarma, poplatek se bude počítat pouze z jistiny ponížené o výši možné mimořádné splátky zdarma.

Zadejte kód, který Vám přišel v SMS


Odeslat znovu